Firma Handlowo TOTU serdecznie wita na naszej stronie.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ciekawą ofertą. Jesteśmy jedynym Autoryzowanym Zakładem i Dystrybutorem firmy na rynku toruńskim.

Rozwiązania stosowane w naszym zakładzie są produktem , producenta kompletnych instalacji gazowych opartych na niezawodnej nowoczesnej elektronice włoskiej firmy , ale na specjalnie życzenie klienta możemy zamontować każdą inną instalację gazową dostępną na naszym rynku.

Firma posiada szeroką gamę reduktorów, do których dołączyła nowa odmiana reduktora Fiore Forte, pomimo niewielkich wymiarów Fiore Forte (155 x 110 x 110 mm), Elpigaz obiecuje efektywną wymianę cieplną i niski poziom rozpraszania ciepła do otoczenia. Reduktor ten może współpracować z pojazdami o mocy do 200 KM. Według firmy , Fiore Forte zapewnia przy tym zużycie gazu niższe o 5-10% w stosunku do porównywalnych modeli dostępnych na rynku.

Oferujemy państwu zbiorniki , które to służą do magazynowania mieszaniny ciekłego propanu-butanu dla zasilania silników w samochodach osobowych, dostawczych, ciężarowych i autobusach

W samochodowych instalacjach gazowych stosuje się zbiorniki LPG różnego typu i wielkości. Firma Elpigaz produkuje pełen asortyment zbiorników przeznaczonych do montażu w pojazdach samochodowych:
 • Zbiorniki cylindryczne – w kształcie walca o średnicach od 204 do 450 mm i długości od 40 do 1400 mm
 • Zbiorniki toroidalne MVA oraz Zbiorniki toroidalne 4 otworowe– w kształcie koła (torusa) o średnicach od 565 do 720 mm i wysokości od 180 do 300 mm co pozwala na uzyskanie pojemności 107 litrów w zbiornikach MoreMo lub 100 litrów w przypadku zbiorników Hit
 • Zbiorniki dużej pojemności – to największe na rynku zbiorniki LPG do samochodów o średnicach od 565 do 720 mm i długości od 350 do 1400 mm, których pojemność wynosi od 74 do 545 litrów

  Konstrukcje samochodów zmieniają się w kierunku wykorzystania do maksimum przestrzeni w autach i obniżenia ciężaru przy jednoczesnym zwiększeniu zasięgu na jednym tankowaniu. Spełnieniem tych oczekiwań są zbiorniki MoreMo (More& Modern czyli więcej i nowocześniej) oraz HIT (tradycyjny montaż i zmniejszony ciężar).
  Dodatkowym atutem zbiorników PolmoCon jest ich niska waga w porównaniu z zbiornikami produkowanymi przez inne firmy, nawet do 5kg mniej.

  Nasza oferta dostosowana jest do samochodów wszystkich marek bez względu na pojemność i moc silnika spełniająca wszystkie aktualne potrzeby i wymagania rynku motoryzacyjnego, serwisujemy także samochody z Lovato, Emmegas, Stag, Tomasetto, Prins, Zavoli, KME, Diego, BRC, Landi, Marini, Zenit, Sirocco, Razmus, AL700, AL800, Compact, Hana, Matrix i inne.

  Zapraszamy klientów indywidualnych oraz Zakłady Montażu - oferujemy instalacje i zbiorniki w atrakcyjnych cenach.

 • Sekwencyjne wtryski gazu to:
 • wysoka jakość i nowoczesność,
 • atrakcyjna cena i najdłuższa na rynku 5-cio letnia gwarancja na wybrane elementy,
 • takie same parametry pracy silnika na gazie, jak na benzynie,
 • szybki i prosty montaż oraz serwis,
 • kompatybilność z systemami diagnostyki pokładowej EOBD, OBD II,
 • spełnienie norm emisji spalin dla nowoczesnych silników.

  Klienci naszego zakładu w dniu montażu otrzymują oryginalną dokumentację :
 • książka serwisowa,
 • książka gwarancyjna,
 • wyciąg ze świadectwa homologacji - niezbędny dla uzyskania wpisu o przystosowaniu do zasilania gazem w dowodzie rejestracyjnym auta.

  oraz

 • fakturę na montaż instalacji gazowej - wymagana do uzyskania wpisu o przystosowaniu do zasilania gazem w dowodzie rejestracyjnym auta,
 • certyfikat na zbiornik.

  Po montażu, prowadzimy krótki instruktaż z zakresu podstawowej obsługi samochodu z instalacją gazową oraz formalności związanych z uzyskaniem wpisu w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Dodatkowo przy montażu oferujemy diagnostykę komputerową silnika oraz usługi takie jak: wymiana świec, sond lambda, drobne naprawy z zakresu mechaniki samochoodowej oraz serwisem klimatyzacji

  Posiadamy bardzo dobre urządzenie do serwisu klimatyzacji: Robineir50 cooltech AC590PRO

  W układach klimatyzacji dochodzi do ciągłego samoczynnego ubytku czynnika chłodniczego. Fakt ten wpływa ujemnie na prawidłowe działanie układu. Jeszcze groźniejsze jest to, że w miejsce ubywającego czynnika przedostaje się do niego wilgoć ( woda ), która działa destrukcyjnie na jego elementy, zwłaszcza na sprężarkę. Naprawa zniszczonych elementów układu klimatyzacji wiąże się z wysokimi kosztami. By tego uniknąć należy wykonywać co najmniej raz w roku przegląd układu, jego oczyszczenie oraz uzupełnianie brakującej ilości czynnika i oleju. Szybkie i prawidłowe wykonanie tych czynności znakomicie ułatwia urządzenie AC 590 PRO, które wyposażone jest w 20 kg. wewnętrzny zbiornik czynnika, dwa zbiorniczki na brudny i czysty olej, wysoko wydajną pompę próżniową ( 180 l/m ) i opatentowany system wielokrotnej filtracji.

  Prowadzimy sprzedaż ratalną z bankiem Santander
  Zapraszamy.

 • KSmedia Krzysztof Stachowiak 2011 Koszalin | 2015-04-14 19:34  | Liczba odwiedzin: