Nasza firma po zamontowaniu instalacji gazowej dokonuje okresowych przeglądów. Przeglądy te dotyczą tylko instalacji gazowej. Następuje sprawdzenie poprawności jazdy samochodu na gazie, szczelności układu, a w razie konieczności szybkie zlokalizowanie usterek. W ten sposób dbamy o bezpieczeństwo naszych klientów, o ich komfort jazdy i prawidłową pracę układu.
Jednak, aby samochód na gazie mógł jeździć bez zarzutu, należy zadbać o okresowe przeglądy samochodu, a w szczególności: wymianę świec zapłonowych, przewodów wysokiego napięcia, sprawdzenie układu zapłonowego, regulację zaworów, wymianę filtru powietrza, filtra gazowego co 15 000 km.
Każdy kierowca powinien pamiętać o tym, że w baku powinna się znajdować chociaż rezerwa benzyny, aby nie uszkodzić pompy paliwa i móc samochód uruchamiać na benzynie, zgodnie z zaleceniami montażysty. Samochód powinno się odpalać na benzynie, temperatura silnika potrzebna do prawidłowej pracy na gazie to 40°C. Nie powinno się też jeździć na resztkach gazu, gdyż uzyskuje się wtedy zbyt ubogą mieszankę i mogą wystąpić tzw. wybuchy powrotne.
 
 
   
  KSmedia Krzysztof Stachowiak 2011 Koszalin | 2015-04-14 19:34  | Liczba odwiedzin: